Március 13-án állította fel az ukrán származású szobrász, Kolodko Mihály frissen készült szobrát, amely reflektál az ukrajnai háborúra. Az Árpád-híd pesti hídfője mellett, a frissen Moszkva sétányra keresztel Duna partszakasz egy füves dombján.
A szobor, a háború elején, a Fekete-tengeren található, Kígyó-sziget elleni orosz hadihajó támadásnak állít emléket.
Az apró hadihajón, egy az orosz elnökre hajazó alak ül. Kolodkora jellemző ábrázolás a hatalmas fej. Ezt már láttuk a Ferencz József és a Seress Rezső szobrok esetében is. A mini Putyin-szerű alak bombák és fegyverek közt ül.
Kolodko a szobrot egy posztamensre helyezte.
A posztamens az építészetben, oszlopok zömök, lábazattal ellátott alépítménye. Lehet díszítő funkciója is. Ebben az esetben szobrokat, vázákat, egyéb dísztárgyakat helyeznek rá.
Ebben az esetben a posztamens egy ujjá módosul, rajta egy pecsétgyűrűvel. Akár önálló művészeti alkotásként, szoborként is értelmezhető lenne. Hegyén tartja az orosz hadihajót.
Az ujjon pecsétgyűrű, mintázatát az ukrán címer adja: Pajzs, rajta Szent Vlagyimir jelképével, egy három ágú, szigonnyal. Egyébként a valóságban, a pajzs kék, a szigony pedig sárga.
A feltartott hatalmas ujj az apró hadihajóval több szimbólumot is megjelenít. Figyelmeztetés a háború ellen és az előrevetített ukrán győzelmet, hisz erkölcsi értelemben ezt a háborút Oroszország nem nyerheti meg.
A szobor kikerülése után két nappal Kolodko rajongók az új (ujj) szobor körül.