A téli Gerecse
Tarján és Tatabánya között
Elmélkedés az energiáról
Az útvonal könnyen túrázható, a kék, sárga és piros sávokon. Én egy kicsit eltértem ettől, ahol lehetett. Sajnos több helyen is termelik ki az erdőt! Lehangoló látvány. A kivágott fákat eltüzelik erőművekben. Villamosáram lesz belőle. Ezzel feltöltik az elektromos autókat. Tehát a fákat a környezet kímélő autók miatt (is) irtják. Hol ebben a logika?
Tarján
Bányász emlékmű, Tarján
Amikor szenet bányásztak és elégették villamos energiát termeltek azzal is. A levegőbe szén-dioxid és kén került. A kenet meg lehetett szűrni, a szén-dioxid egy részét pedig a fák fotoszintézis révén beépítették magukba. Vagyis szénből fa lett. Nem tudom, melyik a jobb?
Szent-Flórián, -a tűzoltók védőszentje- falfestmény, Tarján
Energiát kell termelni! Nálunk nincsenek kis hegyi folyók, mint Ausztriában és Svájcban, ahol minierőművekkel áramot termelnek. A Duna felduzzasztásával eltűnne a Dunakanyar jó része. Ezt akadályozták meg a tüntetők (köztük én is) annak idején. Szél erőmű jó lenne, de nem támogatja a kormány. Napelemek is jók, de nem elég, ráadásul főként kivételezettek üzlete. Nem tudom, hogy a napelemek utókezelésében is lelkesen dolgoznak -e majd. Akkor már nem lesz haszon, csak költség. A geotermikus energia előállítása is drága. Fáj kimondani a kérdést, de marad az atomerőmű?
Kálvária, Tarján
Az út a Pes-kő közelében halad, de ez az egyetlen kilátópont, ahonnan jól lehet látni, milyen hatalmas.
A kép közepén látható háromszög alakú bemélyedés, a Pes-kő barlang.
Koldusszállás, egy csodás matuzsálem
Elakadt szlovák rendszámú autó
A régi idők tanúja ez a tölgy
A Turul
Tatabánya